inkl. mva.
Ullsokk i 70% isowool, forsterket med polypropylene. En meget behagelig sokk, med optimal fukttransport, isolasjon og slitestyrke.
Isowool er en fantastisk blanding av 50% merinoull og 50% polypropylene. Isowool er 5 ganger sterkere en vanlig ull og gir optimal isolasjon.
Vask av Ull
Merinoullen er myk og lett-stelt. Dersom du følger våre råd, vil ullfibren beholde sin naturlige struktur og plagget vil holde seg spenstig og pent, selv etter flittig bruk. Plaget er behandlet slik at det er maskinvaskbart, men må vaskes på ull-program. Plagget tåler ikke klor og må ikke bløtlegges. Bruk Ullvaskemiddel som ikke inneholder enzymer/blekemidler. Plagget må ikke trommeltørkes. Husk ikke for mye tøy i vaskemaskinen. Ull blir ikke skittent på samme måte som andre klær. Derfor er det heller ikke nødvendig å vaske ullplaggene like ofte.